Alfa gry Call of Duty: Black Ops Cold War – mapy, tryby, operatorzy

Zapoznaj się z nowymi mapami i trybami gry wieloosobowej w wersji alfa Black Ops Cold War, a od 8 października sprawdź jeszcze więcej w otwartej becie.

Na niecałe dwa miesiące przed premierą Call of Duty: Black Ops Cold War, kontynuacji oryginalnego Call of Duty: Black OpsWSZYSCY posiadacze Playstation 4 będą mogli po raz pierwszy posmakować kolejnej generacji globalnego konfliktu, już w ten weekend, biorąc udział w alfie gry.

Gracze PS4 mogą pobierać alfę z głównego menu Call Of Duty: Modern Warfare lub Warzone od 17 września (od godziny 17:00 czasu polskiego). Po pobraniu, gracze muszą wybrać kafelek alfa z menu, by móc po raz pierwszy doświadczyć utajnionych operacji w kilku trybach gry, na czterech nowych mapach.

Ulubione tryby MP, takie jak Team Deathmatch, Kill Confirmed i Domination, powracają, wraz z dodatkowo dostępnym, nowym trybem gry Combined Arms: Domination, który umożliwia walki 12 na 12 i jest odmianą tradycyjnego Domination, z pojazdami, na dwóch większych mapach.

Alfa zakończy się 20 września o godz. 19:00 czasu polskiego, a wszyscy uczestnicy otrzymają ekskluzywną Wizytówkę za udział w wydarzeniu.

Wypuszczenie alfy jest następstwem prezentacji trybu wieloosobowego gry Call of Duty: Black Ops Cold War w zeszłym tygodniu. Dla tych, którzy przegapili prezentację, pełną transmisję można obejrzeć na kanale Call of Duty na YouTube, a oto kluczowe informacje, o których warto wiedzieć:

10 kluczowych aspektów prezentacji trybu wieloosobowego gry Call of Duty: Black Ops Cold War

  • Operatorzy/Utajnione operacje – wybieraj spośród szeregu wykwalifikowanych operatorów z całego świata, z których każdy posiada własną, tajemniczą przeszłość; i wykonuj operacje, które nigdy oficjalnie nie miały miejsca.
  • VIP Escort – zupełnie nowy tryb 6 na 6, który wprowadza nowe elementy pracy zespołowej. Chroń lub wyeliminuj losowo wybranego VIP-a, zanim ucieknie!
  • Combined Arms – nowy tryb 12 na 12, który łączy potyczki piechoty i walkę w pojazdach, w jednym spójnym doświadczeniu.
  • Fireteam – nowy tryb gry wieloosobowej, w którym 10 czteroosobowych drużyn mierzy się ze sobą na zróżnicowanych, unikalnych, wielkoformatowych mapach, z różnymi pojazdami do dyspozycji dowódcy.
  • Create-A-Class – narzędzie oparte na slotach, które daje graczom swobodę wyboru wyposażenia: podstawowego, dodatkowego, taktycznego, śmiercionośnego, ulepszenia polowego, pełnego zestawu atutów oraz karty Wildcard.
  • Karty Wildcards – Dokładnie tak, powracają!
  • Gunsmith – do 54 dodatków na broń, w 8 punktach mocowania na każdej broni podstawowej. Po raz pierwszy możesz wyposażyć do 8 dodatków naraz w jednej broni podstawowej z wybraną kartą Wildcard.
  • Field Upgrades – część modułu Create-a-Class, oferująca gadżety wsparcia z czasów Zimnej Wojny i ofensywne uzbrojenie, takie jak wieżyczka SAM, Jammer i mina zbliżeniowa.
  • Scorestreaks – powracają kompletnie odnowione. Twój wynik nie jest teraz tracony po śmierci, ale za połączenie wielu zabójstw na tym samym życiu otrzymasz mnożniki punktów.
  • Kompatybilność next-gen, cross-gen oraz cross-play – gracze mogą bawić się ze znajomymi bez względu na wybraną platformę, na konsolach obecnej i nowej generacji lub na PC