Call of Duty: Black Ops Cold War – o cross-play, cross-generacji i cross-progresji słów kilka

Najnowsza odsłona serii Call of Duty będzie zawierała funkcje cross-play, cross-progression, cross-generation play, integrację z Warzone. Przedstawiamy Wam najważniejsze informacje.
W zeszłym roku zespół Call of Duty ogłosił nowe podejście do treści popremierowych. Nowe mapy, tryby i nie tylko wraz z pojawieniem się Modern Warfare stały się darmowe dla wszystkich graczy.

Cross-Play, Cross-Progression, Cross-Generation

Tym razem Call of Duty przejdzie do historii. Będzie to pierwsza gra, która połączy ze sobą starą i nową generację konsol razem z graczami PCtowimi. Trzeba przyznać, że to nie lada wyzwanie.

W Black Ops Cold War cała drużyna wieloosobowa może składać się z maksymalnie pięciu graczy, którzy grają na pięciu dostępnych platformach, w tym na konsolach nowej i obecnej generacji, a także na komputerach PC.

Oprócz gry międzyplatformowej gracze będą mieli swój profil, postęp i statystyki powiązane z kontem Activision. Dzięki temu w dowolnym momencie mogą przełączać się między platformami – jeśli zdecydują się to zrobić – bez utraty postępów w grze.
Integracja przepustki bojowej, sklepu i zbrojowni z Warzone

Warzone będzie nadal ewoluować po premierze Call of Duty: Black Ops Cold War, wplatając niektóre motywy, bronie i operatorów z Black Ops Cold War.

W grze ponownie pojawi się system Battle Pass czy sklep z różnymi kosmetycznymi przedmiotami. W momencie premiery Black Ops Cold War ma oferować zupełnie nową podróż, która później w płynny sposób połączy się z Warzone, umożliwiając graczom odblokowanie nowej zawartości do wykorzystania w obu tytułach.

Oprócz całej nowej zawartości Black Ops Cold War, gracze Warzone nadal będą mieli dostęp do wcześniej zdobytej zawartości: broni, operatorów, schematów, wyposażenia, kosmetyków i tak dalej, które zdobyli podczas swoich doświadczeń w Modern Warfare. Należy pamiętać, że wcześniej zdobyta zawartość Modern Warfare jest dostępna i można jej używać tylko w Modern Warfare i Warzone.
Co to oznacza?

  • Osoby, które zdobyły w Modern Warfare przedmioty z Modern Warfare lub Warzone zachowuje swoją zawartość po premierze Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Całą nową zawartość Black Ops Cold War, jak podstawowa broń i dodatki, można odblokować, grając w Black Ops Cold War i Warzone.
  • System Przepustki Bojowej będzie nadal obejmował darmowe poziomy, podobnie jak system Karnetu Bojowego Modern Warfare, który będzie zawierał nową broń podstawową oprócz innych kategorii przedmiotów, które gracze mogą zdobyć po prostu grając w grę
  • Przepustki bojowe zostaną uruchomione równolegle wraz ze startem pierwszego sezonu. Będą one zawierać tematyczną zawartość pasującą do narracji każdego sezonu.
  • Gracze mogą zobaczyć zawartość, którą zdobędą lub kupią za pośrednictwem przepustki bojowej lub sklepu
  • Przepustka bojowa i sklep będą zawierać różnorodną zawartość kosmetyczną, w tym operatorów, broń, schematy, elementy profilowe gracza i nie tylko
  • Nie będzie modelu Season Pass. Popremierowe mapy i tryby dla wielu graczy będą darmowe i udostępnione wszystkim graczom jednocześnie na wszystkich platformach