Wszystko, co musisz wiedzieć o CoD: Cold War w wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X

Ikoniczna seria Black Ops powraca dzięki innowacyjnemu doświadczeniu na nową generację w Call of Duty: Black Ops Cold War – bezpośredniej kontynuacji klasycznego i uwielbianego przez fanów Call of Duty: Black Ops.

Tworzone na nową generację konsol przez Treyarch i Raven Software, Call of Duty: Black Ops Cold War jest już dostępne na PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a także PC poprzez Battle.net.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o grze w wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Rozpoczynanie gry na PlayStation 5

Po pierwsze, upewnij się, że grasz w next-genową wersję #BlackOpsColdWar na PlayStation 5:

  1. Podświetl kafelek z grą w Dashboardzie
  2. Przewiń w dół i podświetl “Play”
  3. Naciśnij trzy kropki i otwórz menu\
  4. Wybierz “PS5 | Full | Call of Duty: Black Ops Cold War”
  5. Włącz i baw się dobrze!

Teraz, gdy mamy to już za sobą, istnieje ogromna liczba opcji, które wpływają na to, jak gracze będą widzieć, słyszeć i grać w Black Ops Cold War, od dodawania i usuwania niektórych aspektów HUD, aż po wiele opcji miksowania dźwięku.

Jak dotąd, jest to jedna z najbardziej konfigurowalnych gier Call of Duty, skupiająca się na zapewnieniu graczom kontroli nad ich doświadczeniem poprzez ustawienia, w których użytkownicy mogą znaleźć szczegółowe opisy pod każdą opcją, wyjaśniające wszelkie niejasności dotyczące tego, co robi każdy suwak, przełącznik lub przycisk.

Gracze PS5 mogą dostosować sposób działania kontrolera w grze, zwiększając lub zmniejszając czułość, włączając i wyłączając dźwięki kontrolera oraz dostosowując automatyczny ruch. Więcej o dostosowywaniu tutaj.

W pełni immersyjne doświadczenie

Dużo mówiło się o wciągającej fabule w Black Ops Cold War, ale tym, o czym chcemy porozmawiać teraz, jest dźwięk nowej generacji i to, jak postęp technologiczny podnosi jakość całego doświadczenia:

  • 3D Audio: Wykorzystując najnowocześniejszą technologię 3D Audio, dźwięk w Black Ops Cold War reprezentuje osiągnięcia nowej generacji, umożliwiając lepszą przestrzenność i kierunkowość, w tym przestrzenny czat głosowy w grze. Pozwala to na niespotykane dotąd rozmieszczenie dźwięku 3D – nie tylko przed lub za słuchaczem, ale także powyżej lub poniżej. Dźwięk Sony HRTF 3D zapewni również najbardziej odczuwalne wrażenia podczas walki w Black Ops, oferując konfigurowalne możliwości.
  • System audio z priorytetem zagrożeń: Nowy system audio dynamicznie przypisuje priorytety różnym dźwiękom podczas rozgrywki, upewniając się, że gracz słyszy wszystkie dźwięki, których potrzebuje, aby odnieść sukces.
  • Obsługa dźwięku modelowanego fizycznie: Ten system pomaga projektantom dźwięku z Treyarch i Raven zapewnić dokładne modelowanie świata, pomagając zautomatyzować okluzję, pogłos i zanikanie na mapach, odtwarzając sposób, w jaki fale dźwiękowe faktycznie przemieszczają się w złożonych przestrzeniach, umożliwiając zespołowi wiarygodne odtworzenie dźwięków w środowisku gry.

Realistyczne oświetlenie

Zespół wykorzystał zarejestrowane, rzeczywiste dane dotyczące jasności światła, reakcji i koloru. Silnik obsługuje również rzeczywiste oświetlenie obszarowe, dzięki czemu światło pochodzące z każdego źródła jest dokładną reprezentacją rzeczywistego źródła, w danym okresie. W połączeniu ze starannie wykonanym niebem, przy użyciu rzeczywistych pomiarów światła, środowisko oświetleniowe jest całkowicie realistyczne i wydaje się zrównoważone, i naturalne dla oka.

Co więcej, Black Ops Cold War może pochwalić się również sprzętowym raytracingiem, zwiększającym immersję i realizm na konsolach.

Haptyczne wibracje i płynniejsza rozgrywka

Gracze mogą spodziewać się wsparcia 120Hz, co oznacza mniejsze opóźnienie i ogólnie bardziej płynną rozgrywkę. Dźwięk HRTF 3D zapewni najbardziej namacalne, jak dotąd w Black Ops, wrażenia podczas walki, a gracze na PlayStation 5 w szczególności skorzystają z haptycznych wibracji za pośrednictwem kontrolerów DualSense, które zostały zaprojektowane tak, aby oddać wrażenie odrzutu.

Kontrolery będą wibrowały i trzęsły, gdy gracze pociągną za spust, przy każdym oddanym strzale. Wszystko to zostało dopracowane dla każdego indywidualnego wyposażenia i zapewnia uczucia, niespotykane nigdy wcześniej.

Gracze nowej generacji skorzystają również z „natychmiastowych” czasów ładowania, które są możliwe dzięki nowym technikom dekompresji, pozwalającym na jak najszybsze pobieranie danych gry tam, gdzie trzeba, zmieniając sposób przechowywania danych na dysku w celu przyspieszenia odczytu, co ostatecznie pomaga też zmniejszyć rozmiary pobierania.

Rozległa przestrzeń do gry

Będąc przykładem solidnego zestawu narzędzi programistycznych Treyarch do pracy, Black Ops Cold War przenosi technologię Blackout SuperTerrain na nową generację. Oznacza to, że artyści i projektanci poziomów byli w stanie efektywniej i szybciej rozwijać przestrzenie do gry we wszystkich rozmiarach, dla trybu wieloosobowego Black Ops na różnych generacjach konsol.