Activision pozywa CXcheats, po czym CXcheats narobiło w majty

Panie i Panowie. Kochani. Najdrożsi. Najmilsi. Może właśnie doczekaliśmy czasów, gdzie serwery Modern Warfare i Warzone świecić będą pustkami. Pustkami wśród niechcianych tam cheaterów. 
Activision w trybie federalnym pozwało CXcheats. CXcheats to największy dostawca cheatów do gry Call of Duty: Modern Warfare / Warzone. W sumie nic dziwnego z tym pozwem. Dziwi mnie jednak fakt, że trwało to tak długo – to po pierwsze. Po drugie dziwi mnie również fakt, że Activision nie postanowiło zatrudniću siebie panów z CXcheats, jeżeli tym tak dobrze szło omijanie zabezpieczeń gry.

Po danym pozwie CXcheats narobiło kolokwialnie rzecz ujmując w majty. Postanowiło wyłączyć dostęp do swoich usług premium (aby korzystać z ich cheatów trzeba było opłacać miesięcznie niemały abonament). Osoby, które wykupiły dostęp do cheatów nie otrzymały zwrotu pieniędzy (i pewnie go nigdy nie otrzymają). O wyłączeniu usługi CXcheats poinformowało na swoim Discordzie. To jednak nie koniec!
Kilka chwil później w sieci pojawił się ich kolejny wpis. Napisali w nim:

„przepraszamy za ból, jaki sprawiliśmy graczom Call of Duty” – CXCheats

W sieci znaleźć możemy także informacje, że

„Ci, którzy używają cheatów są zdenerwowani, że usługi, za które zapłacili, przestaną istnieć. Wielu klientów domaga się teraz zwrotu pieniędzy. Activision będzie nadal podejmować działania przeciwko wielu innym istniejącym producentom cheatów” – donosi codtracker.

Bardzo zabawna sytuacja.