Operatorzy – na kim są wzorowani?

Przedstawimy Wam na kim są wzorowani Operatorzy gry Call of Duty Modern Warfare / Warzone Polska.

Mil-Sim: Russian FGF I

Mil-Sim: Russian FGF I jest wzorowany na Rosyjskim Spetsnaz FSKN.

@reddit

(FSKN) Federalna Służba Kontroli Narkotyków Federacji Rosyjskiej, była federalnym organem ścigania organów wykonawczych, odpowiedzialnym za opracowywanie polityki państwa, regulacji prawnych, kontroli i monitorowania w zwalczaniu narkotyków, substancji psychotropowych i ich prekursorów.

TALON

Talon w rzeczywistości nazywa się Andrew „Andy” Arrabito. Andy był członkiem Navy SEAL a aktualnie przebywa na emeryturze. Podczas służby w Navy SEAL był świetnym snajperem.

Talon na dole pierwszy od lewej


Andy obecnie prowadzi swój biznes a zarazem jest to jego hobby od małego, czyli prowadzi produkcję i sklep z nożami bojowymi, toporkami itp. do tego jest doradcą do spraw technologii wojskowych.

RONIN

Operator Ronin opiera się na człowieku o imieniu Tu Lam, który uciekł z komunistycznego Wietnamu w 1979 roku, uciekając z kraju łodzią rybacką. W końcu wylądował w Stanach Zjednoczonych, gdzie wstąpił do armii amerykańskiej i został członkiem sił specjalnych. Służył w wojsku przez 23 lata, odwiedzając 27 krajów, po czym opuścił służbę w 2016 roku z tytułem starszego sierżanta.

RONIN prowadzi również swój kanał YouTube o technikach strzelectwa, walki itp. kanał na YouTube jest pod nazwą: „Ronin Tactics INC”.

ISKRA

ISKRA to Jade Struck. Jade Struck to zawodowy strzelec i trenerka broni palnej. Jest częścią zespołu strzelców Taran Butler w Taran Tactical Innovations.

BALE

Operator Bale był wzorowany na FSB (Rosyjskie federalne służby bezpieczeństwa)

Bale jest na tyle lubiany , że posiada swoją grupę fanów na Reddit/balegang.

Balkan Blue Lightning Unit

Operator ten to Serbski elitarny żołnierz CAJ.

Jest to pierwsza gra w której Serbowie mogą grać swoim żołnierzem jednostki specjalnej.

Jedyne co im się bardzo nie podoba to fałszywa naszywka na ramionach. Operator ma również już dużo Polskich fanów.

Na poście Reddit dziękują za dodanie operatora do gry.

MARA

Mara to nikt inny jak Alex Zedra.

Alex znana jest jako gwiazda social mediów, głównie serwisów Twitch oraz Instagram. Na swoim kanale zamieściła wiele filmów ze swoją grą w m.in. Call of Duty Modern Warfare. Posiada wiele talentów. Jest wspaniałym sportowcem w strzelectwie, ale także instruktorką sportu fitness. Jak sama powiedziała, stworzenie postaci Mara, która była wzorowana na niej jest spełnieniem jej marzeń, ponieważ przez całe swoje życie była ogromną fanką gry Call of Duty.

Urzkistan SSG

Urzkistan SSG operator jest wzorowany na Sgt Kayani. Kayani jest to znakomity komandos w elitarnej jednostce SSG armii Pakistańskiej. Nieformalnie znany jako Maroon Berets.

USMC Raider

USMC Raider w grze to w rzeczywistości Marine Raiders, czyli specjalne jednostki wojskowe, które zostały pierwotnie utworzone przez Korpus Morski Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej w celu prowadzenia specjalnej amfibii podczas lekkiej walki piechoty, szczególnie podczas lądowania na gumowych łodziach i operowania za linią.

KRUEGER

Operator Krueger w rzeczywistości pochodzi z Korpus Jaeger. Korpus ten jest elitarną jednostką operacji specjalnych duńskiej części Obrony Dowództwa Operacji Specjalnych, dawniej Królewskiej Armii Duńskiej, z siedzibą w Bazie Lotniczej Aalborg.

Mil-Sim: SKSF

SKSF to 707 Grupa Misji Specjalnych. Jest elitarną jednostką antyterrorystyczną Dowództwa Specjalnego Wojny Armii Republiki Korei.

CHARLY

CHARLY jest wzorowana na Annabeth Gish. Annabeth jest dobrze znaną  amerykańską aktorką, głównie telewizyjną. Zadebiutowała w wieku lat 15. Od tamtej pory grywała dużo, ale wzrost popularności przyniosła jej dopiero w roku 2001, rola agentki FBI Moniki Reyes w serialu Z Archiwum X, gdzie występowała regularnie przez dwa ostatnie sezony.

CPT. PRICE

Cpt. Price to w rzeczywistości John McAleese – leganda brytyjskich sił specjalnych SAS. John Thomas „Mac” McAleese, był szkockim żołnierzem, który brał udział w kilku konfliktach pod koniec XX wieku z Inżynierami Armii Brytyjskiej i Specjalnym Pułkiem Lotniczym. Brał udział w szturmowaniu ambasady Iranu w Londynie ratując zakładników w Maju 1980 r.

W 2009 roku podczas akcji bojowej w Afganistanie zginął jego syn, Paul McAleese.

Mil-Sim: CTSFO I

Mil-Sim: CTSFO I to nikt inny jak Counter Terrorist, czyli policyjna jednostka antyterrorystyczna w Wielkiej Brytanii.
Operator ten pojawił się w 3 sezonie, natomiast  dużo wcześniej bo 6 stycznia, podczas sezonu 1 na Reddit gracze aapelowali, aby taki operator pojawił się w grze, także prośby zostały wysłuchane.
https://amp.reddit.com/r/modernwarfare/comments/eksfxa/operator_suggestion_sco19_ctsfos/

Minotaur

MINOTAUR jest wzorowany na aktorze Dolph Lundgren.
Dolph Lundgren obok Sylvestera Stallone, Arnolda Schwarzeneggera, Chucka Norrisa, Bruce’a Willisa, Stevena Seagala oraz Jean-Claude Van Damme zaliczany jest do pokolenia aktorów filmowych stanowiących plejadę gwiazd kina akcji lat 80. XX w.

Według analizy magazynu „Superinteressante” Dolph Lundgren zabił w filmach najwięcej – ogółem: 662 osób. Jego iloraz inteligencji wynosi 160 punktów – tyle, ile wynoszą ilorazy Billa Gatesa i Stephena Hawkinga.

D-Day

D-Day to Emil Daubon.
Emil jest aktorem, scenarzystą w filmach militarnych a zarazem specjalistą ds. Usług wojskowych. Występuje również w grze Ghost Recon Beeakpoint.

Alex

Alex to Chad Michael Collins amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Grał m.in w Snajper: Kolejne starcie (ang. Sniper Reloaded) z 2011 wraz z Billym Zane’em wystąpił jako sierżant Brandon Beckett, syn legendarnego snajpera Thomasa Becketta (Tom Berenger), który na polecenie sił ONZ ma wraz z oddziałem przeprowadzić akcję ratunkową w pogrążonym w wojnie domowej Kongu.

Mil-Sim JW GROM

Na koniec nasz reprezentant w grze żołnierz jednostki wojskowej GROM.

Jednostki, do których można porównać JW GROM pod względem przeznaczenia, to amerykańskie 1st Special Forces Operational Detachment „Delta” (tzw. Delta Force), SEALs DEVGRU – Naval Special Warfare Development Group, brytyjska SAS czy izraelski Sajjeret Matkal.

Kolejnych operatorów z gry postaramy się przedstawić w następnym artykule.

Źródło: Reddit; wiki Call of Duty; Wikipedia; tracer.gg; YouTube