Bronie po zmianach obrażeń (aktualizacja z dn. 11.08.2020)

FAL, Holger-26, Bruen MK9 i M91 uległy zmianiom. Niektóre było osłabione, inni wzmocnione. Jednak Deweloperzy byli dość niejaśni w swoim patch note. Zamiast podawać odpowiednie wartości, w oficjalnych informacjach o łatkach po prostu podali te zmiany jako „wzmocniono” lub „osłabiono” niektóre bronie.

Na szczęście łatka została już przeanalizowana przez społeczność CoD’a i prawdziwy zakres tych zmian został ujawniony. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o rzeczywistym wpływie aktualizacji z 11 sierpnia.

Jak zmieniono FAL?

Karabin szturmowy FAL był potężną bronią półautomatyczną przed nowymi zmianami. W informacjach o aktualizacji z 11 sierpnia opisano dwie kluczowe zmiany dotyczące broni. Zwiększone obrażenia przy trafieniu w głowę wraz ze zmniejszeniem obrażeń na blisko. Ale jak dokładnie to wygląda.

Ogólnie rzecz biorąc, maksymalne obrażenia broni na bliski dystans zostały znacznie zmniejszone. Kiedyś FAL był w stanie zadać 69 obrażeń z odległości 20 metrów. To teraz spadło aż o 25% do zaledwie 49 obrażeń.

Jeśli ustawisz pierwsze strzały w korpus, a następnie wycelujesz w głowę, jestes w stanie nadal szybko powalić przeciwnika.

Jak zmieniono Holger-26?

LKM’y nie były najpopularniejszą bronią ani w Warzone, ani w Modern Warfare. Są niszowym wyborem ze względu na to, że drastycznie spowalniają prędkość ruchu. Wzmocnienia Holger-26 z 11 sierpnia sprawiły, że ten konkretny LKM jest bardziej opłacalny niż kiedykolwiek wcześniej.

W najnowszej aktualizacji zastosowano zwiększenie szybkości ADS i maksymalnego zasięgi obrażeń. Zmiany te są nieco mniej znaczące niż wspomniane wcześniej poprawki FAL. Prędkość ADS spadła zaledwie o 8%. Maksymalny zasięg obrażeń został podniesiony do 1900 m, co oznacza wzrost o 12%. Całkowity możliwy zasięg broni został zwiększony o 6% do 2800 m.

Podsumowując broń ta dostała sporego buffa obrażen na dalszym dystansie.

Jak zmieniono Bruen MK9?

Podobnie jak w przypadku zmian Holgera-26, w tym LMG zmieniono zasięg rażenia w aktualizacji z 11 sierpnia. W tej bronii natomiast w przeciwieństwie do Holgera zasięg obrażeń, został zmniejszony.

W najnowszej aktualizacji zastosowano ogromny 36% spadek Bruena. Oznacza to, że Bruen MK9 może osiągnąć maksymalne uszkodzenia tylko do 1050 m. Jest to spory spadek z oryginalnych 1650 m, do jakiego był zdolny LMG przed aktualizacją.

Zdecydowanie aktualnie warto zamiast Bruena wymienić go na nowo wzmocnionego Holger-26. 

Jak zmieniono M91?

Zgodnie z notatkami z 11 sierpnia M91 otrzymał wzmocnienie prędkości ADS wraz z obrażeniami na blisko. Chociaż się to zgadza, zaskakująco wiąże się to z kosztem w przypadku innych statystyk.

Prędkość ADS spadła o 7%, co oznacza, że ​​będziesz w stanie namierzyć cel szybciej niż zwykle, używając tego LKM-u. Dodatkowo obrażenia na blisko zostały zwiększone.

Maksymalne całkowite obrażenia wzrosły z 31 do 32, chociaż całkowity zasięg broni spadł o 600 metrów. Jeśli jesteś fanem tego LKM-u, po prostu pamiętaj, że obrażenia z daleka nie będą tak skuteczne, jak wcześniej.

Podsumowując wszystkie cztery bronie zostały zmienione w aktualizacji z dnia 11 sierpnia. Oficjalne notatki Infinity Ward opisywały większość zmian, ale te liczby pokazują pełny opis najnowszej aktualizacji balansu broni.

Źródło: dexerto