Ciekawostki z tygodnia – lipiec #2

  1. W plikach gry znaleziono kolejny karabin snajperski.
  • Intervention

Snajperką tą mogliśmy pograć po raz pierwszy w Call of Duty Modern Warfare 2. Słynny karabin snajperski cechował się szybkostrzelnością. Według BKTOOR, karabin ten znajduje się już w plikach gry i opublikował to już na swoim tweecie.

2. Tryb Zombie

Aron Beck, główny Artysta studia Infinity Ward, za zgodą Activision, opublikował zdjęcie koncepcji Zombie, która miała zostać dodana do gry.

Dyrektor kampanii Infinity Ward, Jacob Minkoff, przedstawił PlayStation Lifestyle następującą wypowiedź:

„Staramy się stworzyć autentyczny, realistyczny świat. Nie mamy elastyczności, aby zrobić coś takiego jak umieszczenie zombie w grze. Naraziłoby to na fikcyjną grę w świecie, który wydaje się realistyczny i autentyczny.”

3. Odkryto błąd w Warzone, dzięki której masz przewagę w grze.

Kilka dni temu na Twitterze, jeden z użytkowników zademonstrował błąd gry, poprzez który można wyrzucić daną broń z rozgrzewki, następnie wylądować po rozpoczęciu rozgrywki i ją podnieść.

Fakt ten zaczęli już wykorzystywać nawet streamerzy i się przy tym świetnie bawić.

Oczywiście przypominamy, że za wykorzystywanie błędów gry można dostać bana, dlatego też odradzamy korzystać z jakichkolwiek błędów w grze.

Więcej informacji oraz instrukcja jak tego dokonać pod linkiem: https://www.dexerto.com/amp/call-of-duty/insane-warzone-exploit-lets-you-choose-your-first-weapon-1389342?__twitter_impression=true

4. Nowe animacje zmierzają do Modern Warfare/Warzone.

DougDaggnabit administrator Reddit r/modernwarfare oraz youtuber i streamer opublikował post w którym napisał, że Deweloperzy pracują nad nowymi animacjami oglądania broni podczas gry.

Wielu graczom nowa animacja może się spodobać. Broń mogliśmy już w ten sposób oglądać podczas rozgrywki m.in w Call of Duty WWII.

5. Nowy Operator Serbskich Jednostek Specjalnych.

W aktualizacji z dnia 07.07.2020 pojawił się długo oczekiwany przez Serbów operator.

Jest to pierwsza gra, w której Serbowie mogą się wcielić w żołnierza swoich jednostek specjalnych. Jedynym mankamentem jest to, że operator posiada fikcyjne naszywki na ramionach, przez co część z graczy jest zirytowana. Nie mniej jednak są bardzo zadowoleni, a operator znalazł już swoich fanów wśród Polskich graczy.

Podziękowanie od Serbów dla Infinity Ward i komentarze znajdziecie poniżej:

Całą zawartość paczki oraz cenę można obejrzeć w poniższym linku, a my gratulujemy Serbom.

https://cod.tracker.gg/modern-warfare/db/bundles/400324-balkan-blue-lightning-unit

6. Call of Duty 2020

Victor_Z opublikował posty w których napisał:

„Jako chińczyk byłem trochę rozczarowany, widząc treść kampanii cod2020. Sposób grania multiplayer jest taki sam jak w Modern Warfare”
„Ponieważ COD 2020 jest zły, nie chce mówić o nim więcej informacji. Jedynie czego możecie się spodziewać to zombie”

Pomyślicie teraz kto to jest VictorZ

Jeżeli ktoś z Was śledził przecieki z obecnej gry w tamtym roku, to pamięta, że w sezonie letnim to VictorZ ujawnił mnóstwo informacji przed zapowiedzią i premierą gry, które się sprawdziły. Opisał dokładnie sposób mikropłatności, karnetu bojowego, zegarków. Generalnie ciężko powiedzieć kto to jest, bo ma fikcyjne konto. Po pewnym czasie Activision zablokowało go na Twitterze, a przecieki zaczął publikować na chińskiej stronie tieba baidu, które również się sprawdzały.

1 lipca 2019 Victor_Z również opublikował post na chińskiej stronie, w którym zawarł, że do Modern Warfare dodane będzie Warzone. Opisywał że są testy prowadzone na mapie 3 krotnie większej od BO4 a testy są prowadzone dla 153 graczy na serwerze a docelowo ma być 200 graczy. Plotki te następnie opublikowal @MWModermWarfare.

7. Fala banów za „niewinność” w dniu 07.07.220

Dnia 07.07.2020 na Polskich oraz zagranicznych forach społecznościowych pojawiło się mnóstwo postów oraz komentarzy graczy, informujących o tym, że ich konta zostały niesłusznie zbanowane. Zbulwersowani gracze grozili również w ten sposób Activision na różne sposoby.

Ogromna fala tych postów była taka, że nie było można znaleźć żadnych informacji poza falą banów. Początkowo wydawało się, że jest to problem gry.

Okazało się, że fala banów nie była za używanie wspomagaczy w grze, lecz za toksyczne zachowania.

W związku z ostatnimi wydarzeniami pod hasłem Black Lives Matter, Activision zaostrzyło regulamin gry. Ostrzegamy, że za m.in zachowania rasistowskie, obrażanie innych użytkowników podczas gry na czacie tekstowym oraz głosowym można zostać zablokowanym w grze.

Do dziś nie otrzymaliśmy oficjalnego oświadczenia Activision w tej sprawie.

8. Świetna paczka ze skinem do AX-50 i GRAU.

W sklepie pojawiła się świetna paczka ze skinami do powyższych bronii. Gracze w końcu są zadowoleni, że bronie są dobrze skonfigurowane.

9. Bronie, mapy i inne zawartosci, które mogą się jeszcze ukazać w sezonie 5.

W plikach gry są jeszcze takie bronie jak:

  • APC9
  • HK G28
  • XM 109
  • R700
  • M200

Więcej o plotkach zawartości sezonu 5 pod linkami:

https://www.gfinityesports.com/article/4763/modern-warfare-season-5-leaks-release-date-maps-weapons-warzone-news-battle-pass-rewards-operators-and-more

Źródło: Twitter; dexerto; Reddit; tracker.gg; codnews.pl; gfinityesports