FAQ: Call of Duty: Black Ops Cold War Edition – często zadawane pytania (i odpowiedzi)

Call of Duty: Black Ops Cold War to kolejna odsłona kultowej serii Black Ops . Ustawiona na początku lat 80., u szczytu zimnej wojny, jest to bezpośrednia kontynuacja Call of Duty®: Black Ops , oryginalnego fenomenu, od którego wszystko się zaczęło.

Premiera gry Call of Duty: Black Ops Cold War, będzie miała miejsce 13 listopada 2020 r. Już teraz tytuł ten dostępny jest w przedsprzedaży na PlayStation 4, Xbox One i PC w serwisie Battle.net, z opcjami dla wersji nowej generacji obsługujących nadchodzące PlayStation 5 i Xbox Series X, które oferują wyższą liczbę klatek na sekundę, Ray Tracking, krótsze czasy ładowania i znacznie więcej.
1. Co otrzymujemy z wersją standardową gry??

Cyfrowa edycja standardowa – PlayStation 4, Xbox One i PC na Battle.net

Cyfrowa edycja standardowa zawiera podstawową grę Call of Duty: Black Ops Cold War wraz z pakietem Confrontation Weapons, który zawiera dwa schematy broni Call of Duty: Black Ops Cold War, dostępne w dniu premiery.

Dla zamówień przedpremierowych przewidziane są poniższe nagrody:

 • Wczesny dostęp do otwartej bety trybu wieloosobowego.
 • Natychmiastowa nagroda w pakiecie Woods Operator – z sierż. Skórka operatora Franka Woodsa, schemat broni M4, żart głosowy i ruch kończący. Wszystko to dostępne do natychmiastowego użycia w Call of Duty: Modern Warfare i Warzone.

Opcje aktualizacji nowej generacji dla PlayStation 4 i Xbox One

Obie wersje Call of Duty: Black Ops Cold War na konsole oferują ulepszenia (w ramach tej samej marki konsoli), z PlayStation 4 do PlayStation 5 i Xbox One do Xbox Series X, które będą obsługiwać większą liczbę klatek na sekundę, Ray Tracking, szybsze ładowanie i znacznie więcej.

 • PlayStation 4 będzie miało opcję aktualizacji do PlayStation 5 za pośrednictwem PlayStation Store.
 • Xbox One będzie miał możliwość uaktualnienia do Xbox Series X za pośrednictwem Microsoft Store w momencie premiery.

W obie wersje obecnej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) będzie można grać na odpowiednich konsolach nowej generacji dzięki kompatybilności wstecznej, pobierając grę z cyfrowej biblioteki. W tej sytuacji gra nie będzie zawierała żadnych funkcji nowej generacji.

Cyfrową edycję standardową można zamówić w przedsprzedaży na PlayStation 4, Xbox One i PC w serwisie Battle.net.
Pudełkowa wersja gry Standard Edition – PlayStation 4 i Xbox One

Fizyczna edycja standardowa zawiera podstawową grę Call of Duty: Black Ops Cold War i jest już dostępna w przedsprzedaży na PlayStation 4 i Xbox One w wybranych sklepach.

Opcje aktualizacji nowej generacji

 • Wersja na PlayStation 4 będzie miała opcję aktualizacji do PlayStation 5 za pośrednictwem PlayStation Store. Uwaga: dysk PlayStation 4 musi być włożony do PlayStation 5, aby uzyskać dostęp do ulepszonej cyfrowo wersji gry na PS5.
 • Xbox One wersja nie może być uaktualniona do Xbox Serii X Uwaga: zapoznaj się z poniższymi informacjami dotyczącymi wersji Xbox Series X w ramach cyfrowej paczki Cross-Gen.

Nie ma fizycznej wersji na PC. Gracze mogą kupić kartę Salda Blizzard, którą można wykorzystać do zakupu cyfrowej wersji gry na PC na Battle.net lub kupić cyfrowo bezpośrednio w Battle.net.

Czy mogę zaktualizować wersję Black Ops Cold War do fizycznej wersji płytowej obecnej generacji, aby działała na bezdyskowej konsoli nowej generacji?

Fizyczny dysk w wersji Standard Edition do cyfrowej aktualizacji nowej generacji nie będzie działał z konsolą bez dysków. Jeśli zdecydujesz się zaktualizować swój fizyczny dysk PlayStation 4 do cyfrowej wersji gry na PlayStation 5, fizyczny dysk PlayStation 4 musi zostać włożony do napędu dysków PlayStation 5, aby można było grać w wersję na PlayStation 5.

Jeśli kupię fizyczną kopię Black Ops Cold War na PlayStation 4, uaktualnię ją do wersji cyfrowej na PlayStation 5, a następnie wypożyczę lub sprzedam fizyczną kopię, czy nadal mogę grać w cyfrową wersję gry na PlayStation 5, którą pobrałem?

Nie. Aby móc zagrać w cyfrową wersję gry na PlayStation 5, należy włożyć płytę PlayStation 4 do stacji dysków PlayStation 5.
Fizyczna edycja standardowa nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X

Fizyczna standardowa edycja nowej generacji zawiera Call of Duty: Black Ops Cold War i będzie obsługiwać takie funkcje, jak wyższa liczba klatek na sekundę, Ray Tracking, krótsze czasy ładowania i więcej na konsolach nowej generacji.

 • PlayStation 5 Standard Edition: zawiera wersję gry na PlayStation 5 na dysku. PlayStation 5 Standard Edition działa na konsoli PlayStation 5 ze stacją dysków. Ta wersja gry nie będzie działać na bezdyskowej konsoli PlayStation 5. Wersja Black Ops Cold War, która jest kompatybilna z bezdyskową PlayStation 5, znajduje się w cyfrowym pakiecie Cross-Gen.
 • Xbox Series X Standard Edition: zawiera na dysku wersję gry na konsolę Xbox Series X i Xbox One.

Zgodność z poprzednią generacją

 • PlayStation 5 Standard Edition nie będzie działać na PlayStation 4.
 • Xbox Series X Standard Edition zawiera dysk Xbox Series X, który można również odtwarzać na Xbox One.2. Co zawiera cyfrowe zestawy Cross-Gen?

Cyfrowy pakiet Cross-Gen zawiera podstawową grę  Call of Duty: Black Ops Cold War dla obu generacji konsol w ramach tej samej rodziny konsol (PlayStation 4 i PlayStation 5 lub Xbox One i Xbox Series X). Wersja nowej generacji gry będzie oferować większą liczbę klatek na sekundę, Ray Tracking, krótsze czasy ładowania i nie tylko. Gracze otrzymają również pakiet broni konfrontacyjnej, który zawiera dwa schematy broni w Call of Duty: Black Ops z czasów zimnej wojny, dostępne w dniu premiery.

Zamów w przedsprzedaży i otrzymaj następujące nagrody:

 • Wczesny dostęp do otwartej bety trybu wieloosobowego
 • Natychmiastowa nagroda w pakiecie Woods Operator – z sierż. Skórka operatora Franka Woodsa, schemat broni M4, dowcip głosowy i ruch kończący są dostępne do natychmiastowego użycia w Call of Duty: Modern Warfare i Warzone

Kompatybilność międzypokoleniowa

 • PlayStation 4 i PlayStation 5: Kup pakiet Cross-Gen na PlayStation 4 i otrzymaj cyfrowe uprawnienia do gier w wersji na PlayStation 4 i PlayStation 5. Wersja na PlayStation 4 zostanie natychmiast pobrana na Twoją konsolę, gdy Call of Duty: Black Ops Cold War zadebiutuje 13 listopada. Wersja gry na PlayStation 5 zostanie automatycznie udostępniona do pobrania z biblioteki Twojego konta, gdy PlayStation 5 zostanie wydana jeszcze w tym roku. Jeśli kupisz zestaw Cross-Gen na PlayStation 5, otrzymasz również uprawnienia do gry w wersji na PlayStation 4.
 • Xbox One i Xbox Series X: Kup pakiet Cross-Gen na Xbox One i otrzymaj cyfrowe uprawnienia do gry w wersji na Xbox One i Xbox Series X. Wersja na konsolę Xbox One zostanie natychmiast pobrana na twoją konsolę, gdy Call of Duty: Black Ops Cold War pojawi się 13 listopada. Wersja gry na konsolę Xbox Series X zostanie automatycznie udostępniona do pobrania z biblioteki Twojego konta po premierze Xbox Series X jeszcze w tym roku. Jeśli kupisz pakiet Cross-Gen na Xbox Series X, otrzymasz również uprawnienia do wersji gry na konsolę Xbox One.

Cyfrowy zestaw Cross-Gen można zamówić w przedsprzedaży na PlayStation 4 i Xbox One w sklepach platformowych oraz w wybranych sklepach Call of Duty w grze.
3. Co zawiera cyfrowa edycja Ultimate?

Cyfrowa edycja Ultimate zawiera podstawową grę Call of Duty: Black Ops Cold War dla obu generacji konsol w ramach tej samej rodziny konsol (PlayStation 4 i PlayStation 5 lub Xbox One i Xbox Series X) oraz na PC na Battle.net. Wersja nowej generacji gry będzie oferować większą liczbę klatek na sekundę, Ray Tracking, krótsze czasy ładowania i nie tylko. Gracze otrzymają również pakiet broni konfrontacyjnej, który zawiera dwa schematy broni w Call of Duty: Black Ops z czasów zimnej wojny, dostępne w dniu premiery.

Edycja Ultimate zawiera również następującą zawartość do Call of Duty: Black Ops Cold War :

 • Jeden sezon Call of Duty: Black Ops Cold War Battle Pass, w tym 20 poziomów Skipassów
 • Pakiet Ląd / Morze / Powietrze do użycia w Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Trzy skórki operatorów
  • Trzy schematy broni
  • Trzy skórki pojazdów

Dodatkowa zawartość w sklepie gry Ultimate Edition

Zamawiając w przedsprzedaży cyfrową Edycję Ultimate ze sklepu Call of Duty: Modern Warfare i / lub Call of Duty: Warzone , gracze odblokują 10 natychmiastowych nagród Modern Warfare i Warzone Tier Skip do natychmiastowego użycia w Modern Warfare i Sezon Przepustki Bitewnej Warzone .

Zamów w przedsprzedaży i otrzymaj następujące nagrody za zamówienie:

 • Wczesny dostęp do otwartej bety trybu wieloosobowego
 • Natychmiastowa nagroda w pakiecie Woods Operator – z sierż. Skórka operatora Franka Woodsa, schemat broni M4, dowcip głosowy i ruch kończący są dostępne do natychmiastowego użycia w Call of Duty: Modern Warfare i Warzone

4. Czy zestaw Cross-Gen Bundle i Ultimate Edition działa w różnych rodzinach konsol, a także w generacjach konsol (np. Aktualizacja z Xbox One do PlayStation 5 lub odwrotnie)?

Pakiet Cross-Gen i Ultimate Edition przyznają uprawnienia do gry tylko w ramach tej samej rodziny konsol – od PlayStation 4 do PlayStation 5 lub od Xbox One do Xbox Series X.

5. Czy Call of Duty: Black Ops Cold War będzie obsługiwać tryb cross-play i cross-progress?

Tak, Call of Duty: Black Ops Cold War obsługuje tryb cross-play, cross-progress i cross-generation. Po uaktualnieniu z konsoli obecnej generacji do konsoli nowej generacji, Twój profil, postęp i statystyki zmienią się razem z Tobą.

Cała społeczność na PlayStation (PlayStation 4, PlayStation 5), Xbox (Xbox One, Xbox One S, Xbox Series X) i PC (Battle.net) może współpracować i grać razem. Wraz z wprowadzeniem nowej generacji konsoli gracze będą również mogli grać ze sobą na różnych generacjach konsol i na różnych platformach obejmujących obie generacje konsol.

6. Czy Call of Duty: Black Ops Cold War będzie zawierać tryb battle royale?

Dostępna już teraz, darmowa gra typu battle royale, Warzone będzie udostępniać zawartość Black Ops Cold WarBlack Ops Cold War zawiera wspólne funkcje progresji z Warzone, dodając przedmioty ekwipunku, których można używać w obu tytułach. Ponadto gracze Warzone nadal będą mieli dostęp do zawartości Modern Warfare, którą zdobyli wcześniej, takiej jak operatorzy i schematy broni. Więcej informacji na temat Black Ops Cold War i Warzone zostanie podanych w późniejszym terminie.
7. Czy Call of Duty: Black Ops Cold War będzie miało system przepustki bojowej?

Tak. System Przepustki Bojowej odblokuje zawartość popremierową z ujednoliconą progresją zarówno w Black Ops Cold War, jak i Call of Duty: Warzone . Odblokuj przedmioty, takie jak broń podstawowa, elementy do personalizacji i nie tylko, grając w grę. Więcej informacji na temat Black Ops Cold War i Warzone zostanie podanych w późniejszym terminie.

8. Czy Call of Duty: Black Ops Cold War będzie zawierało bezpłatną zawartość popremierową?

Tak. Istnieje ogromny kalendarz bezpłatnych treści popremierowych, w tym mapy i tryby dla wielu graczy, a także solidny harmonogram wydarzeń w grze.

9. Czy Call of Duty: Black Ops Cold War będzie zawierało kampanię i tryb Zombies?

Tak. Black Ops Cold War obejmie kampanię, tryb wieloosobowy i tryb Zombie. Więcej informacji o doświadczeniach Black Ops Cold War można znaleźć na stronie callofduty.com.