Misja zbierania danych – część 3 – poradnik

Wraz z aktualizacją w dniu 07.07.2020 do gry została dodana trzecia część misji zlecanej przez Ghosta – zbieranie danych wywiadowczych. Nazwa misji to Ukryty ładunek, co wraz z pierwszą wskazówką w postaci pocztówki w miarę otwarcie podpowiada, że duża część poszukiwań będzie miała miejsce w werdańskim porcie. Aby upewnić się, że misja będzie dostępna i dane będą czekać na swoim miejscu należy je przed każdym etapem wyświetlić:

  • otworzyć w lobby zakładkę Misje -> Dane i odczytać pierwszą wskazówkę

lub

  • w trakcie gry np. podczas lotu samolotem otworzyć menu i wybrać przycisk odpowiedzialny za wyświetlenie danych

Etap I – Train Station

Zbieranie danych rozpoczyna się od miejsca, gdzie skończyła się poprzednia część zadań, czyli na dworcu kolejowym. Do podniesienia są dane w postaci monety umieszczonej na szczycie budynku. Miejsce to dostępne jest jedynie z powietrza, więc jeśli nie doleci się do niego ze spadochronem należy skorzystać z helikoptera.

Etap II – Żuraw w porcie

Po dotarciu do portu zlokalizowanego na wybrzeżu należy wspiąć się na środkowy żuraw spośród trzech zlokalizowanych nad wodą, na skraju mapy. Dane do zebrania są umieszczone w kabinie dźwigu w pobliżu maskotki pluszowego misia i rozrzuconych na podłodze aluminiowych puszek.

Etap III – Kontenery w porcie

Kolejny etap wymaga dotarcia do miejsca przy suwnicy między dwoma dużymi budynkami w porcie. Tam, pomiędzy kontenerami znajduje się miejsce, w którym znajdziemy 2 krzesła i pozostałości ogniska. Właśnie tam należy szukać danych wywiadowczych.

Etap IV – magazyn w porcie

W tym etapie należy udać się do największego budynku w porcie, tam po udaniu się w kierunku najbardziej wysuniętego na południe narożnika budynku na parterze należy podejść do laptopa stojącego na biurku. Interakcja z laptopem pozwoli na zebranie danych i zaliczenie tego etapu.

Etap VObóz

Ostatni etap tej misji mieści się z dala od portu, w niewielkim obozie zlokalizowanym na północ od stadionu i na wschód od stacji telewizyjnej. W największym i najbardziej wysuniętym na południe budynku należy dostać się na piętro. Tam, niedaleko biurka leży przewrócona szafa, w której znajdziemy ostatni zestaw danych potrzebnych do ukończenia całej trzeciej części misji wywiadowczej

WAŻNE

Przypominamy, że tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich części w trakcie jednej rozgrywki można ukończyć jeden etap misji.