Geoff Smith: Warzone będzie ewoluować wraz z kolejnymi odsłonami CoD’a

Warzone będzie „ewoluować” i będzie „powiązane” z innymi odsłonami Call of Duty.

Dyrektor ds. Projektowania Infinity Ward rozmawiał niedawno z GamesRadar przed premierą sezonu 5.

W wywiadzie Geoff Smith potwierdził, że Warzone zostało „zbudowane jako samodzielna gra” i że będzie „ewoluować” i „łączyć się” z kolejnymi częściami Call of Duty, które zostaną wydane w przyszłości.

Chociaż Warzone jest bardzo mocno powiązane z Modern Warfare, to od początku był projektowany jako osobna gra” – mówi Smith. „Ponieważ gra jest stale aktualizowana, będzie ewoluowała i zostanie powiązana z innymi grami z uniwersum Call of Duty

To pierwszy raz, kiedy przedstawiciel Infinity Ward lub Activision powiedział, że Warzone będzie „powiązany” z innymi grami w uniwersum Call of Duty.  W przeszłości było mówione tylko, że Warzone będzie łącznikiem z innymi odsłonami.

Plotki o Call of Duty 2020, które ma nosić nazwę Call of Duty: Black Ops Cold War i powiązaniach z Warzone pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Według jednej z nich, pojawi się nowa mapa Warzone oparta na grze z 2020 roku, a jej premiera będzie powiązana z premierą Call of Duty 2020.

Activision nadal nie ujawniło szczegółów dotyczących CoD’a 2020 ani tego, jak planują zintegrować nową odsłonę z istniejącym już Warzone.

Smith zaznaczył również, że ​​zawsze chcieli aktualizować Warzone i wprowadzać nowe sposoby gry dla fanów. Mówi, że to był cel od samego początku.

Niezwykle ważne jest dla nas, aby gra nadal ewoluowała”, potwierdza Smith, „Od samego początku staraliśmy się stale dostarczać fanom nowe i różne sposoby grania i kontynuowania zabawy zarówno w Modern Warfare, jak i Warzone”.