Stadion w Werdańsku: Top 10 porad dla graczy

Wraz z premierą Sezonu Piątego Call of Duty: Modern Warfare i Warzone, wysadzenie dachu stadionu w Werdańsku przez tajemniczą Kompanię Cieni otworzyło zupełnie nowy obszar potyczek dla 75-milionowej bazy graczy Warzone. 

Oto, co musisz wiedzieć, żeby przetrwać na stadionie; począwszy od lądowania, przez grabież, aż po atak i obronę:
10. Strzał w dziesiątkę! Lądując na stadionie w Werdańsku, pokieruj lotem tak, aby wpaść prosto przez otwartą kopułę, a następnie otwórz spadochron i wyląduj bezpiecznie w górnej części trybun, na boisku lub, jeśli masz wystarczające umiejętności, prosto w głównej hali lub wejściach do tuneli. Da się to zrobić łatwiej, wyłączając ustawienie automatycznego otwierania spadochronu w menu Opcji… Ale wtedy pamiętaj, żeby otworzyć spadochron ręcznie!

9. Ekipa sprzątająca stadion. Mnóstwo skrzynek z zaopatrzeniem, porzuconą broń, amunicję i inne klamoty można znaleźć na każdym poziomie stadionu. Nie omiń namiotu, siedzenia, miejsca parkingowego lub kabiny łazienkowej bez sprawdzenia okolicy; szczególnie, jeśli słyszysz to charakterystyczne buczenie skrzynki.

8. Pole widzenia. Sam teren stadionu daje wiele możliwości do nawiązania walki. Namioty rozstawione na boisku pozwalają walczyć na krótkim dystansie, a po drugiej stronie boiska lub na trybunach możemy rozgrywać starcia na średni dystans. Ale bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz, zawsze szukaj błysków lunet snajperów, ponieważ mogą obserwować murawę dosłownie z każdego miejsca.
7. Długi korytarz. Chociaż korytarz ma kształt owalny, koncepcja otwartego stadionu pozwala na średnie i dalekie starcia na kilku poziomach hali. Przygotuj się na strzelanie zza osłon lub ścinanie zakrętów, przemierzając poszczególne kondygnacje.

6. Walka na jedzenie (i pamiątki z kiosku)! Klubowy sklep, bar i reszta stoisk są porozstawiane tak, żeby dało się prowadzić między nimi walkę na krótkim dystansie oraz schować się, w miarę potrzeby. Jeśli zawędrujesz tu z wyposażeniem krótkodystansowym, masz szansę na niezły wynik w każdym starciu.

5. Stary, gdzie moja bryka? Konstrukcja parkingu sprzyja rozmieszczeniu dużej ilości łupów, zapewniając przy tym łatwy dostęp do samego boiska, ale łatwo tu pobłądzić. Zapoznaj się z mapą taktyczną i rozważ kilka bojowych ulepszeń, aby złagodzić skutki dezorientacji wywołanej przez sprzęt taktyczny przeciwnika.
4. Prosto na dach. Nowe zewnętrzne podnośniki zapewniają lepszy dostęp do kopuły i świetnych możliwości prowadzenia z niej ostrzału albo walki na dachu. Jeżeli dach jest częścią twojej strategii, pamiętaj, że teraz pojawia się tam znacznie więcej nieproszonych gości.

3. Luksusowe apartamenty. Apartamenty i pomieszczenia kierownictwa obiektu oferują fantastyczne widoki na zewnątrz i na samo boisko. Świetnie sprawdzą się przy pojedynkach na duże odległości, dając lepszą osłonę i dach nad głową w zamian za nieco ograniczoną widoczność.

2. Nie zapomnij o przeszłości. Chociaż dziś skupiamy się na nowo otwartym stadionie, w tej części Werdańska nadal istnieje wiele interesujących miejscówek – las, skład drewna i inne – każda z nich odgrywa tu kluczową rolę.
1. Rozegraj mecz gdzie indziej. Chociaż nie da się śledzić wydarzeń na stadionie z wielu innych punktów na mapie to pamiętaj, że nowe lokalizacje, zaraz po wprowadzeniu, są niezwykle popularnymi strefami zrzutu. Jeśli nie jesteś przygotowany na potencjalny tłum ludzi na początku meczu, warto rozważyć lądowanie w innym miejscu, a następnie odpowiednie dozbrojenie się i dopiero ruszenie na stadion.

Aby jeszcze bardziej zagłębić się w mieście Werdańsk, zapoznaj się z Oficjalnym Przewodnikiem Strategii w Warzone, który zawiera interaktywną Mapę Taktyczną z ponad 300 interesującymi punktami – w  tym, tymi na stadionie – a także ze wskazówkami: od początkowej fazy meczu, aż po starcia w Gułagu.